KAPAT
Kamer ithalat
KAPAT

- Hoşgeldiniz

Düğün Fotoğrafçısı , Türkiye Düğün Fotoğrafçıları , Düğün Fotoğrafları

Sitemizde Toplam 353 Firma, 16 Haber, 9 Ürün ve 11 İlan Bulunuyor.

Düğün Fotoğrafları

FİYAT TEKLİFİ AL

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Posta Adresiniz

Mesajınız

Güvenlik Sorusu 10 + 5 = ?

Ana&Ömer

Adres : Şevkat Mah. Erenler Sk. 49/4 Keçiören Ankara

Telefon : 0541 428 91 97

Telefon 2 : -

Faks : -

merhaba@omerfarukciftci.com.tr

-

Her sabah uyandığımda pencereden giren ışığın, eşimin ve kızımın yüzlerine düşmesini bir kaç saniye de olsa izlerim. Işığın rahatsız etmemesi için perdeyi çekip ortamı tekrar uyku huzuruna bırakırım.

Sonrasında güneşin günü ısıtarak gülümseyen ilk aydınlığına bakarak derin bir nefes alıp tekrar tekrar anlarım ki; ben dünyanın en iyi işine sahibim, ben aşkı belgeliyorum.

Emily Bronte’nin dediği gibi: “Ruhlar yapıldığı şey ne olursa olsun, O’nunki ve benimki aynı”
Ben ve eşim şanslıyız çünkü “birbirlerine sonsuza kadar söz veren ruhlar”ı fotoğraflıyoruz.

İşte Hikayelerimiz…

**************

Ana & Ömer Faruk Çiftci (Ankara düğün fotoğrafçıları) Uğradığınız için teşekkürler. Ben ve eşim Ana, konusu ne olursa olsun, duygularımıza dokunan her anı fotoğraflamaya çalışan ve Ankara merkezli fotoğrafçılarız. Profesyonel olarak düğün fotoğafları çekiyoruz. Burada size, düğün ve sanatsal şeyler özelinde bizden bahsetmek istiyorum. Nerede kaç yılında doğduğumuz, lisans ve yüksek lisans derecesinde sanat eğitimi aldığımız, nasıl ve nerede aldığımız, nasıl “fotoğafa karanlık odada aşık olduğumuz!!!”dan : ) falan kısmetse yüzyüze görüştüğümüzde eğer ilginizi çekerse uzun uzun bahsedebilirim. Bu yazıyı okuma merakınızı aydınlatacak konulardan bahsedeyim. Fotoğrafa özellikle de sizin en özel gününüz olan Düğün fotoğraflarınıza bakış açımıza değinmek istiyorum. Fotoğrafa ilk başladığımızdan beri ikimizin de kompozisyondan veya teknikten ziyade anlara odaklanan bir tarzımız var. Bu arada şunu itiraf etmeliyim ki Grafik tasarım eğitimi almış biri olarak kendimi hiç düğün fotorğafçısı olarak hayal etmedim. Ta ki Ana Petričević ile tanışıp işleri ilerletene kadar! (evet evliyiz ve bir tane Mina’mız var) Evlenme kararı aldığımızda “hayatımızı nasıl sürdüreceğiz?” sorusuna Ana kendince normal ama bence gayet ilginç bir cevap verdi. “neden düğün fotoğrafları çekmiyoruz?” Önümüzde kendi düğünümüz vardı ve bu bizim için belki de gelecekteki işimizle ilgili ilk tecrübemiz olacaktı. Sonuçta sektöre 2012 yazında kendi çapımızda bir giriş yaptık : ) Zaman içinde tarzımız yerini buldu. Belki 2012’de bunu söyleyemezdim ama şu an rahatlıkla söyleyebilirim ki tarz olarak fotoğrafların çekildiği mekandan ziyade, çiftin birbiriyle kurduğu bağa ve doğallığa odaklanan bu anları yakalayabilmek için deklanşöre tutkuyla basan fotoğrafçılarız. Şu da bir gerçek ki çiftlerin de işi çok zor. Son bir iki yıldır yeni meslektaşlarımız! aramıza hızla katılıyor. Kesinlikle yanlış anlaşılmasın bu durumdan asla şikayet etmiyoruz. Bu sadece çiftlerin bize veya bizim kalitemizdeki diğer fotoğrafçılara ulaşmanızı zorlaştırıyor. Sektöre yeni girecek arkadaşlara başarılar diliyoruz. Çünkü yaptığımız işin sonucunda ortaya çıkan ürünün güzelliği veya çirkinliği tamamen göreceli birşey. Çok seçenek olması çiftler açısında bir labirente girmek gibi… eskiden bu labirentin bize ulaşan yolu çok kısa ve zahmetsizdi. Ama şu anda labirent hayli uzadı ve bize ulaşıp iletişime geçen çiftlerin vizyonları ve zevklerinin ortalamadan nekadar yüksek olduğunu kör bir adam bile görebilir. En önemlisi bize gelen çoğu çift gerçekten tam olarak ne istediğini bilerek geliyor ve tam olarak hangi fotoğraflarımızı beğendiğini ve nasıl fotoğraflar istediklerini söyleyebiliyorlar. Açıkçası bu da bizim işimize geliyor. Az ve öz çalışıyoruz. Ekibimizi genişletip dallanıp budaklanmak zorunda kalmıyoruz. Tüm gücümüzle size odaklanıyoruz. Tüm samimiyetimle yazdığım bu yazıyı beğenmeniz ve kısmetse yıllar sonra fotoğraflarınıza baktığınızda kalbinizde uyanan o tarifsiz hissin sorumluları olmak dileğiyle…

24 Ağustos 2016 tarihinde eklenmiş ve 500 kez okunmuş.
Resim 1
Resim 2
Resim 3
Resim 4
Resim 5
Resim 6
Resim 7
Resim 8
Resim 9
Resim 10
Resim 1 Resim 2 Resim 3 Resim 4 Resim 5 Resim 6 Resim 7 Resim 8 Resim 9 Resim 10

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Firma Harita Bilgisi

PDF